Angelika Czubacka-Pędzisz

radca prawny

Absolwentka UMCS w Lublinie, wykładowca w ramach szkoleń dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa nieruchomości. Ekspert internetowego wydania Gazety Wyborczej i Gazety Finansowej. Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie nieruchomości oraz prawie rodzinnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych. Z powodzeniem reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych. Skuteczny mediator.
[Więcej >>>]

Kontakt z prawnikiem

Zabezpieczenie roszczeń alimentacyjnych.

Angelika Czubacka-Pędzisz04 marca 20193 komentarze

Stałym elementem niemal każdego pozwu rozwodowego są określone w petitum roszczenia alimentacyjne. Obowiązek alimentacyjny to nic innego jak obowiązek dostarczenia środków utrzymania a w miarę potrzeby i środków wychowania w stosunku do osób spokrewnionych między sobą w linii prostej oraz rodzeństwa. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek alimentacyjny, jaki może powstać po rozwodzie w stosunku do byłego małżonka. Nawiązywałam do tego już w poprzednim wpisie Alimenty dla małżonka po rozwodzie.

Reasumując w pozwie rozwodowym można dochodzić zarówno roszczeń alimentacyjnych dla dziecka jak też dla małżonka.

W idealnym założeniu rozwód następuje po pierwszej rozprawie, która trwa około godziny. Jednak w dużej liczbie przypadków postępowanie rozwodowe potrafi trwać latami. Czy to oznacza, że przez lata trwania procesu do czasu zasądzenia alimentów wyrokiem tylko jeden rodzic będzie musiał łożyć na dziecko bądź współmałżonek będzie musiał borykać się z niedostatkiem lub obniżeniem stopy życiowej?

Zdecydowanie nie!

Z pomocą przychodzi

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Karol P 19 stycznia, 2021 o 18:01

To prawda! Procesy rozwodowy może trwać latami. Dzieje się tak wtedy gdy małżonkowie nie potrafią się dogadać co do wychowania dzieci lub podziału majątku. Niestety zdarza się, że żaden z rodziców nie chce wziąć na siebie większej odpowiedzialności za wychowanie dzieci, a to o ich dobro powinno się najbardziej dbać podczas rozwodu.

Odpowiedz

Malwina 11 lutego, 2022 o 11:19

Rozwód przeżyłam bardzo mocno, musiałam odbyć terapię u psychiatry, ponieważ tak to wszystko źle odbiło się na mnie, ale na szczęście teraz jest lepiej. Terapia okazała się dla mnie bardzo skuteczna

Odpowiedz

zofia 9 lutego, 2023 o 11:44

Sama jestem w podobnej sytuacji. Myślę nawet o tym by zdecydować się na współpracę z adwokat białystok. Podobno ma on naprawde wielkie doświadczenie co jest bardzo ważne

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez PRORADCY Stec-Bielak & Czubacka-Pędzisz Spółka komandytowa Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest PRORADCY Stec-Bielak & Czubacka-Pędzisz Spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem angelika.czubacka-pedzisz@proradcy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: